Béčko a céčko vítězně a rozdílem třídy!

Zajímavé. Tento titulek byl použit vloni ve stejném čase, tedy po odehrání 2. kola soutěží. Áčko své utkání odložilo, a tak kluci mohli pomoci béčku. Déčko má podobný rozjezd jako vloni. Honza P. se zapojil do psaní reportáží z utkání, kde nejsem přítomen.

TJ Sokol Nusle A vs. SK START Praha A               odloženo

Tohle utkání se mělo hrát ve čtvrtek, ale už od začátku týdne chodily Martinovi omluvenky, takže ve čtvrtek ráno to bylo tak, že do zápasu byli schopni nastoupit jen dva borci – Martin a Jirka. A protože perfektně zafungoval zákon schválnosti, tak v ten samý den hrálo béčko svůj zápas doma a také mělo problém dát dohromady 4 hráče. Tudíž nebylo možné poslat někoho z béčka do áčka.

Volal jsem Jirkovi Plchovi do Nuslí, vysvětlil mu situaci a on se zachoval jako správný sportovec a člověk ochotný pomoci. Řekl, že oni to hrají proto, aby si zahráli, a tak nemá problém utkání přesunout. A tak jsme se také dohodli. Utkání se odehraje v týdnu, kdy jsou podzimní prázdniny a zápasy se nehrají.

TJ Sokol Žižkov B vs. SK START Praha B              2:10

Na toto utkání dorazil kromě původně nominovaných Honzů (A.+P.) a Petra K. také, díky odloženému utkání, Martin. Byl jsem rád, protože jsem byl ten den u lékaře a nebylo mi nějak valně. A protože Honza P. vyslyšel moje přání o reportážích z utkání, kde jsem nemohl být přítomen, přikládám jeho verzi průběhu zápasu.

Utkání 2. kola naší skupiny 3. třídy jsme hráli v Sokolovně na Žižkově. Pro mě osobně to bylo první utkání sezóny, a konkrétně na Žižkově jsem hrál naposledy jako starší žák. Proto jsem trochu bloudil s nalezením té správné hrací místnosti, naštěstí mě Honza A. navedl. Náčelník Martin B. nominoval, nebo spíš sehnal silnou sestavu (Martin R., Honza A., Petr K., Honza P.) s tím, že bychom v takové sestavě měli vyhrát.

Na Sokole se hraje od 19:15, protože do sedmi tam jsou volejbalisté, na čtyřech stolech 2 utkání vedle sebe. (pozn. redakce: ano to prostředí dvou hraných zápasů v hale souběžně je šílené a už jsem viděl plno mých, jinak klidných, spoluhráčů pěkně vytočených) “Béčko” Sokola hraje ve druhé skupině 3. třídy a za soupeře mělo, nám dobře známý, Olymp. My jsme začali cca o 10 minut po oficiálním začátku (nevím proč, asi se domácí chtěli víc rozehrát :-)). Žižkov nastoupil s dámou v sestavě – A. Fusovou a dále pp. Čermák, Hladík a Rejent. Je to družstvo, které vloni postoupilo ze 4. třídy.

Čtyřhry hráli Martin R. s Petrem a Honzové A. + P. – obě jsme zvládli, i když Honzové “až” v pátém setu. V 1. setu naší čtyřhry za stavu 10:10 jsem měl servis. Podání jsem dal dlouhé, rychlé. Přijímající soupeř promáchnul, míček spadl na podlahu, a soupeř poté zahlásil “netz” (z něm.). Já ani Honza A. jsme ho neviděli, druhý ze soupeřů, po chvíli váhání, souhlasil s kolegou, že “netz” byl. Mně se to velmi nelíbilo, naštěstí mám vedle sebe Honzu, který uklidnil situaci. Byl nový míč. Tato drobnost jinak nenarušila fair play utkání, zejména v situacích, kdy míčky létaly z jednoho hracího prostoru do druhého velmi často, a prakticky by se nehrálo, pokud by se hra vždy přerušovala. Když to aspoň trochu šlo, hrálo se. To bylo moc dobře, a zápasy, potažmo utkání, tak měly spád a ne prostoje.

V prvním i ve druhém kole dvouher vydřeli své zápasy v pátých setech Martin R. s J. Čermákem, který byl nepříjemný černou trávou na bekhendu s názvem “KAMIKADZE” (pozn. ten potah se tak opravdu jmenuje), a Honza A. s Markem Rejentem, což je naopak levoruký hráč s velmi ostrým a namotaným forhendovým spinem. Ve dvouhrách se nedařilo Petrovi K., který své dva zápasy prohrál. Soupeři neměli výrazný problém s Petrovým servisem, ze kterého hodně těží, a obecně se stylem Petrovy hry. Třetí kolo dvouher ještě vítězně odehráli Martin R. a Honza P., aby utkání skončilo po dvou hodinách pohodlným výsledkem 10:2 v náš prospěch.

Celkově se hrál pěkný stolní tenis s mnoha delšími výměnami, k čemuž přispěla obě družstva. Na domácí se přišli podívat 2 diváci. Po podepsání zápisu jsem se soupeřem zhodnotil, že v naší sestavě bychom měli na postup nebo na vyšší soutěž. Jak však již psal Martin B. v úvodním článku sezóny “Nová sezóna je zase tady!” je tato úvaha teoretická. Každopádně díky spoluhráčům za výkony a těšíme se na další utkání!

Mě se pochopitelně takové výsledky v takové sestavě líbí, tak proč v tom nepokračovat….

SK START Praha C vs. PSK Olymp Praha C          10:1

Podobně jako Nusle, jsme se zachovali i my v případě zápasu s Olympem. Minulý týden v pátek mi volal Tomáš Pocz s tím, že v původním termínu v pondělí nedá ani dva hráče dohromady. Řekl, že se to tedy bude muset kontumovat, pokud nemůžeme hrát jindy. Protože volejbalistky zatím trénují ještě venku, tak se nabízela středa. Po konzultaci s ostatními jsme Olympu navrhli středu a oni souhlasili.

My se postavili za stoly v sestavě Radek, Ivoš, Adam a Martin. V týmu hostů byli hned dva mí bývalí spoluhráči, a to nejen kluboví, ale i týmoví – Michal Šindelář a Jarda Jirků. S posledně jmenovaným jsem hrával debly. Atmosféra byla příjemně uvolněná a uvolňovala se tím více, čím jasněji to vypadalo na porážku hostů.

Základem týmových soutěží je vyhrát oba debly, což se nám podařilo. Já hned v prvním zápase nastoupil proti Jardovi. Musím říct, že jsem k zápasu přistupoval trochu s respektem. Pamatuji si totiž co Jarda uměl. V podstatě nekazil bekhend a měl jisté smeče. Nakonec jsem zjistil, že ten mírný náskok v umění pinku, který jsem měl před 15 lety se vůbec nezměnil, takže zodpovědnou hrou jsem vyhrál 3:1 na sety. V první rundě jsme vyhráli všichni, jen Ivoš se pět setů trápil se soupeřovou dvojkou. A měla to být jistá předzvěst. Další rundu začínal právě Ivoš s Jardou a prohrál lehce ve třech setech. Po zápase stále nevěděl, kde dělal chybu a proč to bylo tak jednoznačné. Trápil se tím až do sprchy. Ve druhé rundě si střihnul pětisetový zápas ještě Adam. Já dělal devátý bod s Michalem. Je to sice v podstatě samouk, ale hrozný bojovník. Protože jsem s ním nikdy neprohrál, věřil jsem si i tentokrát a vyhrál 3:0.

Za stavu 9:1 pro nás šel hrát Adam a abych byl upřímný čekal jsem velký boj na pět setů s tipem na vítěze 50:50. Jenže Adam umí pěkně překvapit. Jardu rozebral ve třech setech a ve velkém stylu! Zakončili jsme za dvě hodinky zápasové snažení.

SK START Praha D vs. TTC Klánovice E                0:10

Tentokrát déčko hrálo doma a souběžně s céčkem, které vyhovělo soupeřům a přeložilo pondělní domácí utkání. Občas jsem se byl na zápasy déčka podívat, když jsem nehrál. Ale moc příležitostí jsem neměl. Utkání skončilo za 65 minut jednoznačným výsledkem 0:10 při setech 1:30! Tak tomu se říká darda!