Áčko remíza ve vyhraném zápase! Béčko opět časový maraton. Céčko jede!

Céčko mělo na Spartě na dosah krásné vítězství, vedlo už 7:3 a přesto „jen“ remizovalo. Béčko předvedlo zase jeden ze svých maratónů a zápas končilo ve 22:30. Céčko porazilo Nusle bez problémů a déčko dostalo nářez od předposledního týmu.

AC Sparta Praha F vs. SK START Praha A             9:9

První tým Startu k dalšímu utkání přistoupil odpovědně a herny Sparty dorazil v pěti. Petr J. nakonec nastoupil jen v deblu a v zápase tak pokračovali Jirka, Dan, David a Honza B. Začátek zápasu zvládli výborně a položili základ vítězství. To se říká, když tým vyhraje oba debly, a to se povedlo. Vše nasvědčovalo tomu, že se tradice neporuší.

Po první rundě naši borci vedli 4:2, když dva body v singlech urvali za soupeře jen bratři Sochorové. Druhou rundu jsme vyhráli 3:1 a rázem tak vedli celkově 7:3! Jenže pak se něco zadrhlo a následné dvě rundy kluci naopak shodně 1:3 prohráli. Jistě si každý jednoduše spočítá, že celkem je to tedy avizovaných 9:9. Škoda, že Ňéma nedal jako proti Stodůlkám 4:0. Ale hala Sparty je opravdu moc domácí prostředí…

TJ Střížkov C vs. SK START Praha B                     8:10

Asi bych zopakoval to, co jsem psal u souboje s Nuslemi. Soupeř, ač na předposledním místě, tak ve svém domácím prostředí je docela nevyzpytatelný. A to jsme tam šli hrát v takové okleštěné sestavě, tedy okleštěné vzhledem k předchozím zápasům, kdy za béčko hráli náhradníci áčka: Honzové P. a A., Radek a já. Martin prohlásil, že na Sřížkově hrát nebude, protože tam hrozně klouže podlaha a on se nemíní zranit. Škoda, že na Střížkově nehrálo dřív céčko (hraje příští týden), protože pak bych mohl směle Martinovi říct, že asi něco s podlahou udělali, protože ta teď držela podrážky kecek jako taraflex.

Za soupeře nastoupili staří známí, tedy ti, co hráli vloni. Teoretická úvaha na vítězství byla: minimálně jeden debl vyhrát, Honzové po čtyřech bodech a někdo z nás dvou bodík. Skutečnost však byla úplně jiná. Snad jen to, že jsem s Honzou A. zvládl bravůrně debla. Honza P. mi poslal malou reportáž, tak jí vkládám a pak něco dopíšu.

„Další utkání 3. třídy nás čekalo ve velmi specifickém prostředí na Střížkově. Domácí se sice pohybují na chvostu tabulky skupiny, ale je to zejména tím, že ne všechna utkání hráli ve čtyřech hráčích nebo základní sestavě. Proti nám se však prezentovala právě sestava základu jejich soupisky: pp. O. Karpíšek, H. Lüder, M. Obraz (levák) a K. Doležal. My jsme se sešli v sestavě – Honzové A. + P., Radek a náčelník Martin B. Čekali jsme těžké utkání, což se potvrdilo.

Herna na Střížkově. Je malá (délka hracích prostorů) a podlaha se v průběhu utkání stává místy kluzkou. Už chápu Martina R., který dopředu hlásil, že na Střížkov nepojede – je to někdy opravdu nebezpečné. Domácí hrají s míčky Tibhar SL 40+, což, v kombinaci s relativně novými stoly Butterfly Octet, zapříčiňuje nestandardní odskoky míčků. Těmi tedy trpěli i domácí. Zkrátka specifické prostředí. Divizi, kterou mají, si tam ani nechci představovat.

Začátek byl o cca 5 minut zpožděn, naši sestavu jsme jim spíš museli do zápisu vnutit L. Ke čtyřhrám nastoupili Honza A. s Martinem B., a Honza P. s Radkem. První jmenovaní svou čtyřhru zvládli 3:0, druhá čtyřhra sice vyhrála první set, ale to bylo vše a pár Lüder, Obraz zaslouženě vyhrál 3:1. Po čtyřhrách tedy smírný stav. Sestavu na dvouhry jsme měli postavenou tak, že body měli sbírat zejména Honzové a rozdíl bude tvořen vítězstvími Martina a Radka. A skutečně ze začátku to tak vypadalo. Skvělý bod udělal Radek s jedničkou domácích Karpíškem a tím jsme se po prvním kole ujali vedení 4:2. Bohužel pak ale Honza A., pro mne nečekaně, prohrál 3:0 s Lüderem. Honza se snažil, zkoušel změnit taktiku, dřel, ale nešlo to. Potom naopak Radek ubojoval pětiseťák s Doležalem a bylo veseleji. Radek se celkově jednoznačně zlepšil, a když střídá aktivní útok s obranou, nese to ovoce v podobě cenných vítězství. I Martin B. bojoval. S Doležalem měl vítězství nadosah – bohužel Martin neměl ono příslovečné štěstíčko a prohrál deset v pátém. Honza A. bohužel ještě prohrál s Karpíškem. Dokonce Honza hrál i, pro něj trochu netypický, bekhendový spin (když už nebyl prostor na oběhnutí forhendu). Škoda těch šílených odskoků. Honza P. body neztratil, a tak byla před posledními dvěma singly naděje na výhru stále aktuální. Hrdinou večera se nakonec stal Radek. V poslední dvouhře porazil M. Obraze 3:0 a my jsme ve 22:20 slavili výhru a konec.

Chtěl bych všechny tímto pochválit. Za bojovnost, za výkony a za pozitivní přístup. Myslím, že síla našeho týmu je v zastupitelnosti – jednou udělá body ten, jindy onen. Hrajeme pro radost a pro tým. Řekl bych, že to je, při pohledu na tabulku, vidět. Jen tak dál.“

Co dodat? Určitě zmínit, když pominu čtyři skvělé body Honzy P., že to byl Radkův večer! Tři body ve třetí třídě je skvělý výkon a náš tým díky tomu odjížděl před 23 hodinou s vítězstvím! Dokud budou existovat hráči, kteří mají panickou hrůzu z toho, když proti nim nastoupí někdo, kdo imituje obranou hru, tak bude Radek vyhrávat. On není klasický obranář, jen prostě hraje pasivně (s vynikající smečí) a vypadá to, že ve jeho úderech je čop.

Honza A. bojoval tak, jak jsme u něj zvyklí, ale opět musím zmínit v jeho případě moje obvyklé rčení a to, že soupeř nevyhrával, ale Honza prohrával. Soupeři na svých bodech neměli vůbec žádnou zásluhu. Jak psal druhý Honza, stoly a míčky měly na svědomí zajímavé odskoky a Honza hrál zase ty svoje kanty.

Já byl zase bez bodu. Po utkání jsem zmínil možnost jako Patrik, nehrát třetí třídu, na kterou dle svého uvážení nemám. Potěšil mě Honza P, který mě vynadal, že říkám nesmysly a že trojku mohu v pohodě hrát. Nevím, jestli to bylo vyřčeno jen ze slušnosti, nebo si to opravdu myslí. Je fakt, že vnitřně cítím, že jsem bojoval, ale stále to nevycházelo. V řadách střížkovských letos nehraje Jirka Myslivec, kterého jsem měl vždy tutového.

Začínal jsem s hráčem, který je stejně jako já levák. Byl v podstatě bez závěrečného úderu, jen dobře vracel moje míče a já se umlátil sám. Stále ta stará bolest – vyšší míče prostě nezasmečuji. Umět to jako Radek, tak sbírám výhry. Druhý zápas byl se soupeřovou jedničkou. Mladík zajímavým stylem podává. Zaklekne, celý se sníží na úroveň stolu, natáhne ruku s míčkem podél zadní čáry stolu a zavře úplně oči! Míček uvádí do hry snad ještě s pootevřenýma očima. Stejně jako předchozí hráč žádný úžasný pinec nepředvedl. Je pravda, že s jistotou, ale bez razance vrací soupeřovy míčky a já to zase podělal většinou sám. Třetí zápas jsem hrál proti baletce. Už vloni jsem o něm psal. Ten člověk by měl hrát v baletní sukýnce. Utkání opravdu vyrovnané (9,-7,7,-9,10), mrzí mě neskutečně poslední set. Vedl jsem 10:8 a přesto jsem deset prohrál! Najednou jsem chtěl být moc odvážný, měl jsem se držet při zemi. Poslední zápas proti Turbíně byl zase, jako vždy, o servisech. Já servis – vedu 2:0, Turbína servis – 2:2, a tak dále. Našel jsem zbraň na rozehrávku jeho servisu, ale víc jsem kazil. Turbína měl nové velké tričko, takže pupík už neukazoval.

V šatně tou svoji německou češtinou neustále vedl politické řeči. Vyrozuměl jsem z nich, že je zastáncem mee too a je správné, že se ženy brání. Dokonce litoval, že s námi není Patrik, protože by mu řekl, že ty jeho připomínky k termínům např. „rodič 1 a rodič 2“ nejsou správné. Chtěl jsem mu říct, že ta jejich pozvánka do Evropy byla také úžasná, ale raději jsem odešel.

SK START Praha C vs. TJ Sokol Nusle F               10:2

Nusle jsou sice v tabulce na předposledním místě, ale podceňovat tým, kde hraje třeba Igor svoboda se určitě nemůže. Takže céčko nastoupilo v silné sestavě: Helena, Radek, Ivo a Patrik. Ten si konečně našel čas a dorazil. A i když vyhrožoval, že v 8:45 musí odejít, nakonec vydržel i na svoji třetí dvouhru a vítěznou.

Helena prohrála hned svůj první zápas proti Igorovi. Vedla už 2:0 na sety a hrála výborně, pak se něco zadrhlo a Helena prohrála další tři sety. Druhým, kdo prohrál byl Radek. Tam to bylo zase naopak – prohrával už 0:2, srovnal na 2:2, aby pátý set prohrál v koncovce. Soupeř ze střední vzdálenosti vracel všechny míče a Radek na to nebyl schopen reagovat.

Dobře hrál Patrik, který porazil Svobodu i když s ním už 0:2 prohrával a Igor po zápase pěkně zuřil. Patrik stále vysílal do éteru otázku: „Že jste mi nevěřili, že vyhraju? Já to na vás viděl a to mě nakoplo!“ Poté vydal pro tisk nepolitické oficiální prohlášení: „Za béčko už hrát nechci, na to nemám. Budu hrát jen za céčko a budou naskakovat procenta!“

Je třeba zmínit Ivoše, který také neprohrál, ale u něj si už skoro zvykáme, že to tak je skoro vždycky. I když ve své hře má momenty, kdy bych si vůbec nevsadil na vítězství, protože zkouší neuvěřitelné věci, přesto zápasy většinou dovádí do vítězného konce.

SK START Praha D vs. TTC Praha I                        0:10

Před tímto utkáním jsem si říkal, že se možná zrodí nějaký nezvyklý a pěkný výsledek. Soupeř totiž seděl v tabulce na předposledním místě a stejně jako naše déčko bez vítězství. To že byl před námi, bylo jen díky lepšímu, i když také hrozivému, celkovému skóre. Musím říci, že ta nula na naší straně mě velice překvapila!