Áčko po čase slavilo vítězství, prkýnko už není problém!

Áčko muselo zvládnout svůj zápas bez letošní opory, Martina (R.). Béčko se strachovalo o sestavu do poslední chvíle. Céčko přijel postrašit hráč s klasickým prkýnkem, ale nikdo z C se už nebojí a Patrik nehrál. Déčko odkládalo utkání s týmem, který je na tom v tabulce skoro stejně – bez výhry.

TTC Elizza Praha E vs. SK START Praha A            4:10

Áčko hrálo v neoblíbené hale Elizzy. Ještě, že už tento klub opustil zvonivé míčky Butterfly, které nám nevyhovovaly a speciálně Káfa z nich byl zničený. Teď hrají těmi samými, jako my a hned bylo veselo. Hrálo se bez Martina, který se válí někde v Karibiku.

Kluci vyhráli oba debly, což se stalo teprve podruhé. Trochu k tomu dopomohl soupeř, protože do jednoho deblu neměl hráče a Káfa s Danem měli volno. Nečekané však bylo, že vyhrál náš druhý debl, který se dosud trápil: Honza s Petrem.

První zápas Dan vyhrál kontumačně, protože měl hrát s hráčem, který nebyl připraven do deblu. Nevím, jak to domácí měli s tímto hráčem, do druhého singlu už nastoupil, tedy dorazil. Pak ale nechápu jednu věc. Jestli věděli, že je na cestě, proč ho stavěli hned na pozici A. Takového hráče přeci dávám na D a doufám, že dorazí ještě i pro první singl. Z našich prohrál každý jednou, ale jen Honza s jiným hráčem. Dan, Petr a Káfa prohráli s nestárnoucím Benákem.

Vzhledem k tomu, že Elizza byla před tímto utkáním pátá, je to pěkný a důležitý výsledek.

SK START Praha B vs. TJ Loko Vršovice               10:7

Plánovaná sestava na tento zápas měla způsobit, že soupeř zůstane v tabulce pod námi. Nominace, i přes neúčast Jirky, byla skvělá: Honza, Honza, Honza a Honz (kurňa, co to píšu?) Patrik. Díky potřebnému odehrání tří zápasů jsem mohl zařadit na žebříček a tedy na soupisku i béčka Honzu B. S ním měli hrát jmenovci A. a P. Jenže trenér míní a pracovní povinnosti mění. Volal mi Honza A., že je na Moravě a v žádném případě to nestihne na zápas. Takže i přesto, že jsem hrát neměl (jen debl), budu muset nastoupit s bolavým kolenem.

Jak se to všechno mění! I špatné zprávy se mohou v okamžiku změnit na dobré. Ve čtyři hodiny odpoledne mi volal Honza A., že je změna, že vyjíždí z Pardubic a měl by stihnout zápas!

Nakonec to tedy dopadlo dobře a my jsme nastoupili v původní sestavě. Do deblu jsem sice nastoupil, ale protože soupeř přišel ve třech, tak jsem ho stejně nehrál. Tím, že soupeř byl ve třech a my v super silném složení, tak euforie způsobila, že jsem přestal uvažovat logicky a druhý debl postavil ve složení Bauer, Nacher – takový malý koaliční deblík…

Měl jsem zůstat při původním ohlášeném deblu dvou Honzů. Naše dvojice prohrála a ke konci zápasu jsem trnul. Nejspíš, kdyby nepřijel Honza A., a nebo soupeř byl ve čtyřech, měli bychom pořádné problémy! Ve stejném duchu se vyjádřil po zápase i Honza A. Podíval jsem se do reportáže ze stejného zápasu před dvěma lety. Hráli jsme doma se stejným soupeřem a ten byl také ve třech. Z tehdejší sestavy teď byl jen mladý hráč jménem Veselý, kterého jsem tehdy přejmenoval na Nezájem. Po utkání se vedli stejné řeči, cituji z tehdejšího zápisu:

V šatně Jirka podumal a rozvinul úvahu ve smyslu, že byla klika, když byli ve třech. Kdyby byli čtyři, tak by nebylo jasné, kdo zvítězí. Na to Honza prohlásil rezolutně a pevně: „Vůbec nic nejasného, vyhráli bychom stejně!“ To jsou slova bojovníka, který proto vyhrává. Měli bychom si z toho všichni vzít příklad“. Tenkrát Honza pochybnosti neměl. Ale když asi vidí mě nebo Patrika a tu naši výkonnost, změnil názor.

Ze začátku to zase tak špatně nevypadalo, vedli jsme 5:2, Honza B. porazil Veselého, který pak už do konce zápasu neprohrál. Tento hráč se choval úplně stejně jako před dvěma lety. Já opravdu nechápu, proč ten pinec hraje. Toho kluka to buď vůbec nebaví a dělá to třeba jen kvůli tátovi, nebo je to jeho image a díky tomu vyhrává. S Honzou B. držel krok dva sety, ve třetím mu Honza „utekl“ o víc míčků a v tu chvíli ho to přestalo bavit ještě víc a ve čtvrtém hrál jen z povinnosti. Díval jsem se, co jsem napsal z domácího utkání před dvěma lety a ono se to opravdu vůbec nezměnilo:

„Radek následně deklasoval nejmladšího hráče z Vršovic 3:0. Také zvláštní hráč. U takových typů si kladu otázku, proč ten pinec vlastně hrají. Otrávenějšího hráče jsem snad za stolem ještě nezažil. Pohyby a výraz jeho obličeje jakoby říkaly: Ať už je konec, ať už je konec. Mohl jsem být u PC hrát nějaké hry a teď tady musím blbnout“.

Kdyby si chtěl někdo osvěžit paměť tak zde je domácí utkání:

http://www.bamaservis.cz/utkani-pravdy-v-divizi-vrsovicti-divnosi-a-nove-stoly/

a zde venkovní:

http://www.bamaservis.cz/legendy-na-zapase-becka-vitezstvi-cecka-v-kourove-clone/

Pak se to trochu zkomplikovalo prohrami, kdy prohrál i Honza A. s Nezájmem. Jedině nejmladší Honza (B.) to vše držel pevně ve svých rukou a ten večer neprohrál!

Za stavu 8:5 pro nás, přišla na řadu třetí skreč v utkání, a protože v posledním byla také skreč, čtvrtá, tak už čtrnáctého utkání jsme mohli hrát v klidu s pocitem 100% výhry. Ale Patrik a Honza P. prohráli, takže to musel ukončit až Honza B.

SK START Praha C vs. TJ Zelená Liška C              10:3

Stává se pravidlem, že opět byly problémy se sestavou. Helča včas dopředu hlásila, že nebude moct, tak jsem oslovil Vaška. Ten se však stále nedoléčil a v předvečer mi hlásil, že nebude moct dorazit, potřebuje se na 100% vyléčit, aby byl platným sběratelem bodů v dalších zápasech. Adam už na zápase v Ďáblicích avizoval, že nejspíš do konce roku z rodinných důvodů nebude moct hrát. V neděli jsem s ním mluvil a uškemral jsem ho, ať to posune ještě o týden. Před týdnem mi psal Tomáš, že se již těší na to, jak nastoupí v pondělí k zápasu. Tak nakonec, jsem byl, co se počtu týká, klidný. Navíc jsem si vzal věci pro strýčka Příhodu. V neděli přišla SMS od Heleny, že nikam nejela a je připravená nastoupit. Tak jsem toho hned využil a řekl jí, ať přijde. Soupeř byl v té době čtvrtý, tak jsem čekal boj.

Čtvrt hodiny před začátkem jsem však byl nervózní, v hale byl jen Radek, Ivo a Helena. Tomáš nikde, Adam nikde. Ten však trochu kopíruje Káfu a chodí zásadně na poslední chvíli. A skutečně se tak stalo. Takže céčko nakonec bylo ve čtyřech a mohlo se začít. Debly jsem ještě standardně ohlídal, počkal na první zápasy a pak se vypravil domů.

Čekal jsem větší odpor ze strany Lišky, zvláště když ve svém středu měli klasického prkýnkáře. Na to našinci obecně moc neumí. Když jsem Heleně poradil jak na to, a ona to přesně dodržovala a prkýnko smetla 3:0, mohl jsem jít s klidem domu. Snad poprvé jsem viděl Helenu spinovat! Sice to byly spiny s velmi vysokou dráhou letu, ale platilo to. Po takovém spinu, to soupeř vrátil polovysoké a bez jakékoliv rotace a to byl mlýn na Heleniny nekompromisní drajvy. Škoda, že v následném svém zápase prohrála v pěti setech. Po prohraném deblu, který spojil dva stejně vysoké hráče, Radka a Helenu, prohrál ještě Adam. Ale vítězství pro mě celkem nečekané vysoké bylo na světě.

SK Vršovice C vs. SK START Praha D          Odloženo

V základní škole, kde SK Vršovice hrají, mění okna a tak je tělocvična tento týden zavřená a došlo na sjednávání nového termínu. To se neobešlo bez menších těžkostí. Soupeř sice nabídl dva termíny ve dvou týdnech na výběr, ale vždy to byly úterky. A to je zrovna den, kdy se to našim nadšencům nehodí. Provozují společně ještě tanec a úterky mají věnované této kratochvíli. Nakonec i s přispěním mojí maličkosti, dal soupeř k dispozici termíny v jiné dny a kluby se domluvily.