Áčko má předplacený výsledek, béčko potrénovalo, céčko o ničem a déčko získalo první bod!

Zase se nám sešlo termínově béčko a céčko a to při třech plánovaných absencích kmenových hráčů už zase byl problém. Asi jsem profesně deformován z doby, kdy jsem působil v Extralize či 1. lize. Tam nějaká kolize v termínech dvou týmů jednoho klubu nebyla důvodem ke změně termínu utkání. Jaký byl můj údiv, když jsem jako předseda STK v Praze dostal žádost k odkladu utkání ve druhé třídě a jako důvod byla uvedena právě termínová kolize. Protože nikde v našem Rozpise není napsáno, že se to nesmí, tak to musím povolit. Příště to udělám i v případě našich družstev.

SK START Praha A vs. TJ Sokol Stodůlky B          8:10

Toto utkání jsem si nemohl nechat ujít jako divák, i když jsem se zastavil jen na skok. V soupeřově týmu nastoupil bývalý hráč Startu (ale i jiných klubů), Martin Jírovec. Když vešel do tělocvičny, bylo ho všude plno. Se svým typickým úsměvem se hrnul ke každému z nás starťáků a zdravil se s námi. Když tak učinil, zahleděl se do tělocvičny, zaleskly se mu oči a prohlásil: „Už tam chybí jen ten závěs v půlce“. Tím myslel černý závěs, který se kdysi věšel na tyče pro volejbalovou síť a odděloval prostor dvou stolů. Tak se to používalo pro ligu (žen, mužů) ale i pro divizi. Řekl jsem mu, že bude i tento předěl tělocvičny, i když asi jen jako síť. A pak zjistil, že ještě z dob, kdy u nás působil, není v tělocvičně balkon na hracím prostorem (je zadělaný palubkami, ale je tam stále).

Martin přišel jako náhradník, do prvních dvouher nezasáhl. Bylo mi vysvětleno, že to stodůlečtí mají nastaveno tak, že když jich je pět, střídá ten, který jako první dvakrát prohraje. Martin nastoupil jen v prvním deblu a bylo se na co koukat. Hráli proti sobě naši Rybář se Sladovníkem a Jírovec s Merhautem. Vyhráli jsme 3:1 a některé výměny byly divizní. Když se k tomu přidají klasické slovní průpovídky Martina, bylo vskutku na co koukat. Po deblech 1:1, po celé první rundě byl stav 4:2 pro nás. Smolně prohrál jen Martin R. s Hákem (dva sety prohrál na výhody). Honza porazil Merhauta (!), Dan Semráda a Petr Herrmanna.

Pak se stavy různě přelévaly, po druhé rundě jsme drželi náskok dvou zápasů (6:4). Po třetí rundě to však už bylo 7:7 a konečný výsledek potřetí 8:10. Zase zalituji: chyběly Káfovy body. Poslední zápasy hraje velmi dobře Martin, asi mu pomohlo, že chodí pomáhat béčku…

TJ Sokol Žižkov A vs. SK START Praha B              10:4

Utkání suverénně prvního týmu třetí třídy s týmem pohybujícím se ve středu tabulky bylo celkem jednoznačné. Zvláště, když jsme nastoupili v okleštěné sestavě. Martin nám pomoct nemohl, neb je mimo ČR, Honzovi P., jsem ani neříkal a Patrik měl zastupitelstvo. Původně jsem měl v plánu vzít Radka, ale zase by bylo škoda vypustit utkání v šesté třídě, kde je tým na prvním místě. Zase to vyšlo totiž tak, že béčko a céčko hraje v jeden den. V podstatě jsme si šli jen zahrát, neřkuli potrénovat v sestavě: Honza, Jirka, Pavel a já. Tři body dělal parádně hrající Honza a jeden Jirka. Od Pavla se body nečekaly a já bych asi měl nějaký bod udělat. Jenže už tři týdny hledám nějakého ortopeda, neb mě děsně bolí koleno a nemohu se ani odrazit, natož udělat pohyb do strany.

Kromě výše zmíněného, snad by stálo za napsání, že za Žižkov hrál rodilý Francouz, který tady už žije hodně dlouho, takže česky celkem umí. Ale neuvěřitelně u toho řve, zvláště když boduje. Vytýkáme našemu Radkovi, když se neudrží a zařve, že je moc hlučný a že to ostatní ruší, ale Radek je proti tomuto hráči úplný tichošlápek!

A v deblu proti nám s honzou, hrál hráč, který vrací neuvěřitelné množství míčků. Znám ho a také jsem Honzu varoval. Prosazoval se jak v deblu, tak v singlu a vracel nevratitelné. Ovšem je nutno říct, a jsem o tom přesvědčený, že 70% vrácených míčů je vráceno nechtěně. Šermuje za stolem raketou tak rychle, jako Bruce Lee svými nunčaky a on se ten míček prostě vždy nějak odrazí k soupeři.

TTC Praha G vs. SK START Praha C                      1:10

Sestava se skládala těžko. Ivoš byl na služební cestě a avizoval dopředu, že to nejspíš nestihne. Přesto prohlásil, že si věci vezme, ale na to se nedalo spoléhat. Takže do Ďáblic byla nominovaná sestava: Helena, Radek, Vašek a Adam. Den před utkáním vypadl Vašek, který zřejmě nedoléčil nemoc, a ona se vrátila. Naštěstí Ivoš cestu z Německa podřídil jedinému cíli – dostat se včas do herny TTC. Informoval mě průběžně o průjezdu nejrůznějších míst. Když se ozval z Berouna a do utkání chyběly ještě 2,5 hodiny, věděl jsem, že céčko bude hrát ve čtyřech.

Začátek jsem stihl, dokonce jsem přišel druhý. V herně TTC se toho moc nezměnilo, hrály se tam ještě další 6. třída a divize, takže všechny stoly obsazeny, z toho plynul ruch a hluk, díky bílým radiátorům a relativně světlému pozadí tam asi žádný soupeř nehraje moc rád. Nevím, možná se o to s někým dělí nebo je to snad schválně? 

Neskromně začnu tím, že jsem po delší době nekazil ve čtyřhře, soupeř byl slabší, takže jsme se dostali do vedení a to již nepustili. Ufandili jsme i dramatickou čtyřhru Heleny a Radka, pátý set vyhráli překvapivě hladce.

Pak už to šlo bez problémů ráz na ráz, pouze Adam pod tíhou rodinných starostí podlehl jejich nejlepšímu hráči, leváku Smíškovi, Radek získal desátý bod o chvilku dříve a v půl deváté jsem byl doma. Jen tak dál!

P.S. 

Jelikož Míla Fuček zrovna hrál, požádal jsem naše soupeře, ať mu vyřídí, že mu vzkazuji, ať s tím pozadím něco udělá. Uvidíme na jaře (TTC-G), jak to dopadlo.

SK START Praha D vs. KST OBO Praha                 1:10

O tomto domácím utkání nevím vlastně vůbec nic. Ta největší událost je však vidět z výsledku! Naši borci si uhráli první bod. Uhrál ho v pěti setech Petr Petržílek! Gratuluji!

V příštím kole naši hráči hrají s SK Vršovice, které jsou na tom stejně. Hráči tohoto klubu také ještě nezískali ani bod a nemají žádné vítězství.