Ačko má další remízu. B a D odkládaly.

V tomto kole družstva B a D musela svá utkání odložit. Béčko nemělo dostatečný počet hráčů a déčko vyhovělo žádosti soupeře. Áčko, ať hraje v jakémkoliv složení (tentokrát bez Dana) je schopné vyválčit remízu. Tentokrát však remízový zápas neměl standardní průběh.

Slavoj Praha B vs. SK START Praha A                   9:9

Remízový král pokračuje v tradici! Pět remíz nemá nikdo. Nejvíce se blíží pár týmů se třemi remízami (7). Naopak ve 4.třídě skupiny A se žádnému týmu nepovedla ještě ani jedna remíza. Do konce soutěže je ještě 13 zápasů, a při tomto tempu by nám, myslím, 13 bodů za 13 remíz mělo stačit ke klidnému středu.

Průběh zápasu však stál za to! Byly porušeny skoro všechny tradice. Tradice o vyrovnaném průběhu. Všechny dosavadní zápasy měly celkem vyrovnaný průběh, když nepočítám, že nám se podařilo ve dvou zápasech odskočit o tři body. Na Slavoji, než jsme se rozkoukali, jsme prohrávali 6:0 a 7:1!!! To byl tedy začátek z říše snů. Na druhou stranu finiš našich hráčů, který byl také z říše snů, možná nečekal ani soupeř. A už vůbec nečekal, že vyrovnání na 8:8 zařídí Káfa, který do té doby prohrál tři zápasy lehce 0:3! Na 9:8 pro nás to otočil Honza B, který odehrál vynikající zápas se skóre zápasů 3:1! Dosud ve třech odehraných utkáních uhrál z 11 zápasů dvě vítězství a dnes najednou hned tři!

Tradice o vítězných posledních zápasech Martina s názvem: “Vím, kam si ho můžu pustit“. Toto rčení by se dnes dalo použít na celý zápas. Martin poslední zápas celého utkání prohrál lehce 3:0 s Radkou Kaba. Možná v okřídlené větě nelze použít slovo „ji“ místo „ho“.

Tradice o deblech. Kdo prohraje oba debly nevyhrává.

Škoda, že Dan byl služebně mimo ČR. Jenže mě napadá otázka, koho by vlastně měl nahradit? Nabízí se Davida, ale kdo by před utkáním tipnul, že ten uhraje jen bod? V každém případě si všichni čtyři borci zaslouží uznání za tu velkou bojovnost, se kterou na první pohled ztracené utkání dokázali alespoň zremizovat. A kdyby Martin dodržel tradici posledních vítězných zápasů….

TJ ABC Braník vs. SK START Praha B         utkání odloženo

Utkání béčka bylo odloženo na moji žádost. Omluvených by bylo tolik, že bych to musel odehrát sám, a to jaksi pravidla nedovolují! Braničtí mě vyšli vstříc a utkání se odehraje v týdnu před Vánocemi.

SK START Praha C vs. El Niňo Praha K                 10:3

Po výbuchu minulý týden jsme si nemohli dovolit nějaké další komplikace. Jenže u El Niňa člověk nikdy neví, kdo dorazí. Mají obsáhlé soupisky, někdo nehraje celou půlku a pak najednou dostane chuť hrát. To se stalo i dnes. Sestava Honza, Radek Ivo a Helena však nakonec komplikace nepřipustila.

Zleva: Radek, Helena, Honza a Ivo

Po deblech to bylo 1:1, když Radka s Helenou přehrála dvojice mladíků, kteří vypadali, že moc prohrávat nebudou. Druhá dvojice, Ivo a Honza, si ve třech setech lehce poradila s hráči na opačných pólech věkové hranice.

Hned v prvním utkání rozstřílel Radek jednoho z mladíků, který stále jen kroutil hlavou, protože Radkovi vycházely ty jeho rány prvotřídně. Ivoš v pěti setech přehrál nejmladšího ze soupeřů, Helena prohrála nejspíš s jedničkou Niňa a Honza lehce ve třech setech vyprovodil nejstaršího ze soupeřů. Právě ten, naskočil letos poprvé do páté třídy, jinak hraje čtvrtou.

Ve druhé rundě prohrála znovu Helena s nejmladším, Radek se rval vítězně pět setů s nejstarším. Ivo a Honza shodně ve čtyřech setech své zápasy vyhráli.

Třetí rundu začínala Helena a ve čtyřech setech svého soupeře zdolala. Honza s nejmladším hráčem uhrál v prvních dvou setech stejný výsledek – 11:1 a asi aby to nezanechalo na soupeři nějaké stopy ve třetím setu mu povolil šest míčků. Radek celé utkání ukončil také 3:0 na sety.

Příští týden nás čeká další veledůležité utkání s Mladými veterány v dejvické nevětratelné hale. Té hale, kterou vloni nechala Helena vyvětrat pod pohrůžkou, že jinak nebude hrát.

SK START Praha D vs. TTC Praha H            utkání odloženo

Déčko vyhovělo soupeři se změnou termínu. Na druhou stranu se ten závěr roku trochu termínově zašmodrchal. Deváté kolo naši odehrají v týdnu kola desátého, zápas desátého kola odehrají v týdnu před Vánocemi.

Pro pobavení na závěr: