Áčko králem remíz! Céčko dostalo nečekaný nářez!

Áčko se stalo králem remíz v pražských soutěžích. Žádné jiné družstvo jich nemá k dnešnímu datu víc! Béčko si poradilo s „oblíbeným“ Slivencem a mělo jednoho diváka. Céčko jelo na Střížkov v oslabené sestavě, ale rozhodně si nejelo pro porážku. Ale přišla a výrazná!

Tentokrát se nikdo nefotil, tak obrázek ze sportovního prostředí:

Něco pro fandy Slávie

SK START Praha A vs. TTC Klánovice A                9:9

Klánovičtí byli v tabulce o tři body za námi. Cíl byl jasný: musí tam zůstat a bodový rozdíl se musí zvětšit. Nakonec, hrálo se doma. První část cíle je splněna, druhá nikoliv. Naši borci opět remizovali stejně jako před týdnem. Průběhy zápasů však byly velmi rozdílné. Zatímco minulý týden vedli naši borci na Spartě 7:3 a remízou ztratili vyhraný zápas, tentokrát tahali stále za kratší konec provazu. Až do stavu 7:8 stále o jeden, dva body prohrávali. Závěr byl opět hektický.

Za stavu 7:8 zvládl svůj zápas Dan, vyhrál 3:1 a srovnal na 8:8, potom celkem snadno prohrál David 0:3 a soupeř měl jistou minimálně remízu. K poslednímu zápasu nastoupil Martin. Hráč, který se zřejmě začíná vyžívat v brnkání na nervy nám i soupeřům. Hráč evidentně bez nervů, který ví, kam si soupeře může pustit.

V tomto posledním zápase už prohrával 1:2 a navíc s hráčem soupeře, který ten večer ještě neprohrál. Martinovi taková statistika vůbec nic neříkala, protože od čtvrtého setu hrál jako z partesu a zápas dovedl do vítězného konce a tím i do remízy.

SK START Praha B vs. SK Slivenec A                    10:4

Slivenec je historicky tzv. „oblíbený“ soupeř. Ani ne tak pro herní styl hráčů, ale kvůli morálně volním vlastnostem některých sliveneckých pinkálistů. Takže se vždy snažíme, aby sestava byla co nejsilnější a oni odešli v depresi. Tentokrát nemohl Honza B., Honza P. ani Jirka, ale po vyléčené zlomenině prstu na noze to přišel vyzkoušet Petr K. a k němu jsem nominoval samozřejmě Honzu A., Martina a Radka. Já si dal s Honzou debla a byl jsem připraven na střídání pro případ, že by se Petrovi ozval ten prst. Na zápas se přišel se mnou podívat můj známý, který jako malý náš sport provozoval a jeho táta ho hrál dlouho závodně v Liberci. Od začátku krásně fandil, a tak jsme měli jednoho klasického diváka, což v pražských soutěžích nebývá zvykem, zvláště v nižších soutěžích.

Po deblech to bylo 1:1. Petr s Martinem vyhráli po boji 3:2. Já s Honzou 2:3 prohráli. Já fakt nevím co s tím. Po předminulé tragické čtyřhře, přišel minule špičkově odehraný debl. A teď se to zase vrátilo. V pátém setu jsme vedli 10:6 a přesto ho prohráli! To je šílené.

V první rundě prohrál akorát Petr i když už vedl 2:0 na sety. Podle mě to je stará bolest. Petr hraje všech pět setů stejně a dobře, ale soupeři, pokud jsou toho schopni, si během prvních dvou setů zvykají na Petrův servis. Od třetího si zvyknou a Petr ztrácí svou největší zbraň. Radek v utkání dvou „klohňů“ přehrál v pěti setech Arnošta Bratku. Ten má na bekhendu trávu a nějak divně to od ní lítá. Je zvyklý na útočníky, které kosí, ale s prapodivnou obranou Radka si neporadil. A kdyby Radek nechodil po každém míčku 3 metry za stůl, tak by možná vyhrál ve třech setech. Získal však důležitý bodík! Honza porazil „strážce pořádku a pravidel“ (viz loňský zápis) a Martin neměl vůbec práci se soupeřovou čtyřkou – 4:2.

Ve druhé rundě si právě Martin užil Arnoštův styl plnou měrou a po velkém boji vyhrál v pěti setech. Stejně jako Petr se soupeřovou čtyřkou, Radek naopak v pěti setech prohrál se „strážcem pořádku a pravidel“. Jen Honza si v pohodě odkroutil jen tři vítězné sety – 7:3.

Třetí runda byla konečná. V jejím úvodu prohrál v pěti setech po bojovném výkonu Radek s nahlášenou sliveneckou jedničkou, ale další borci lehce poradili se svými soupeři. Zajímavé utkání bylo dvou trávařů, Petra a Arnošta, kdy první set vyhrál soupeř a vypadalo to na pěknou tahanici. Ale v hostujícím hráči se podařilo Petrovi něco zlomit a další tři sety byl naprosto odevzdaným stínem.

TJ Střížkov D vs. SK START Praha C                     10:3

Céčku chybí stále posila z béčka Jirka a jak to tak vypadá, za zelenými stoly se neobjeví do konce roku. Nemohli přijít ani Ivoš a Honza P. a tak se na Střížkov přesně po týdnu znovu vydali Radek a Martin, doplněni Patrikem a Adamem. Nikdo další, kdo by mohl hrát proti třetímu týmu tabulky, nemohl dorazit. I takto oslabeni jsme si nepřipouštěli nějaké komplikace. Možná tak, jako před týdnem, konec utkání v pozdních nočních hodinách alespoň s remízou. Byli jsme brzo doma s velkým nářezem!

Do týmu Střížkova před sezónu přišel hráč ze středočeského kraje a pře utkání s námi to měl na skóre 21:0 a Radek si toho všiml a stále nás na něj upozorňoval. Myslel jsem si, že ho někdo z nás dá, ale všichni jsme byli bez šance. Jen Patrik si na něj udělal set a Radek s ním nehrál. Přesto, že herna na Střížkově Radkovi evidentně vyhovuje (před týdnem za B 3 body a dnes také 3 body), nemyslím si, že by ho porazil. Opravdu byl někde jinde. Divím se, že nehraje tu třetí třídu, protože si myslím, že by týmu okolo baletky byl jedničkou. Jenže asi o to nestojí, protože je uveden jen na jedné soupisce (5TMA) jako Nezařazený. A i když má odehrán potřebný počet utkání pro zařazení, nikdo ze Střížkova nepožádal. Buď neví co mají dělat nebo tento hráč nechce. Já mu po zápase říkal, jestli si u nás nechce zahrát trojku, ale řekl mi, že mu pětka vyhovuje.

Ostatní hráči soupeřova týmu byli ale také dobří. Pravda, pro Radka asi ne. Ono je těžké proti některým hráčům hrát, když ani sami nevědí, jak míček vrátili k soupeři. Objevil jsem Kozla Kozloviče II. Za celý zápas nezaútočil, žádný spin nebo smeč. Jen poctivě blokoval a kontroval soupeřovy údery. Jakmile měl něco tvořit, byl v koncích – viz jeho zápas s Radkem. Ten si pinkal to svoje blues a čekal co soupeř vymyslí. A protože Kozel II nic nevymyslel, prohrál.

Celkově se na Střížkově hraje blbě – viz report Honzy P z minulého týdne – míčky a stoly zvláštní. Jsem přesvědčený, že na jaře doma je šmikneme. Zvláště, když budou hrát Honza a Jirka!

Patrik naskočil do zápasového módu s tím, že v céčku bude bodovat jako na běžícím pásu. Střih! Jsme v šatně a Patrik se sprchuje. Ze sprch se stále ozývá: „To je k nevíře! To je k nevíře!“ Vzhledem k tomu, že tam je klasická koupelnová ozvěna, znělo to celé hrůzostrašně!

TJ ABC Braník E vs. SK START Praha D                10:0

Utkání se předehrávalo, předehrávka ale v tom samém týdnu, jen o dva dny. Škoda, že sázková kancelář Fortuna už nepatří našemu bývalému spoluhráči-Starťákovi z mládežnických let, Jirkovi Balcarovi. Domluvil bych si s ním a sázel bych tak zvanou tutovku. Na zápasy déčka!!