SK START Praha

Ácko a céčko vítězně!

Tento týden se vydařil zápas áčku a vyhrálo i céčko. Béčko doma nezlomilo Spartu a prohrálo velice těsně. Déčko si poprvé vyzkoušelo „jízdu ven“ a jeli hrát s Konstruktivou na chodbu školy. Těžké je psát nějaké smysluplné reportáže ze čtyř utkání, když tam nejsem a nevidím to. Zatím se ani nedozvídám nějaké střípky po zápase. Všichni mlčí, potřeboval bych nějaké zpravodajce. Jinak to bude jen výsledkový servis.

TJ AVIA Čakovice B vs. SK START Praha A           3:10

Před utkáním jsem si říkal, že to nebude jednoduché a to i přesto, že se do sestavy vrátil Dan. Ten stále avizoval, jak není připraven a co všechno ho bolí. A nakonec byl v utkání ten, co neprohrál ani zápas. Letos však béčko Čakovic nedosahuje těch samých kvalit jako vloni. Naši borci tentokrát byli velmi vyrovnaní ve výkonech. Dan vyhrál dva zápasy a ve třetím měl nakročeno k dalšímu vítězství, ale nedohrálo se to. Káfa, Petr a Martin to měli shodně 2:1. Každý prohrál s jiným hráčem soupeře, tedy evidentně tzv. hra na hru.

SK START Praha B vs. AC Sparta Praha I              8:10

Proti Spartě se do sestavy vrátil opět Jirka. Patrik už včas avizoval, že nebude ve čtvrtek k dispozici a nemohl ani Honza P. Je to škoda, protože zrovna s Honzou bychom na 100% vyhráli. Na pozici čtvrtého hráče tak zaskočil Radek.

Rozehráli jsme oba debly, které byly opět oba hrány na pět setů. Nevím co se dělo na druhém stole, kde nakonec Radek s Jirkou vyhráli. Já ale vlastně ani nevím co se dělo na stole, kde jsem hrál s Honzou. Nikdy bych si nedovolil kritizovat zrovna Honzu, o kterém všichni víme, jak obrovským bojovníkem je. I v tomto deblu bojoval, ale z nějakých záhadných důvodů mu míčky létaly jinam, než chtěl. Přitom jsme nezačali špatně, řekl bych spíš, že výborně. V prvním setu jsme prohrávali 3:10, a přesto ten set vyhráli 14:12!!! A vyhráli jsme i druhý set. Každý jiný soupeř už by to zabalil, hlavně po tom vedení v prvním setu. Potom se něco zlomilo, Honza přestal trefovat a my následující tři sety prohráli. To byl první aspekt, proč jsme prohráli.

Následovaly první singly. Jirka přehrál v pěti setech takového uspávače hadů. Mladý kluk, který velice dovedně střídá v servisu čop a náraz, ale uspal by každého soupeře. Já jsem zcela nečekaně přejel soupeřovu žebříčkovou jedničku lehce 3:0, až jsem se sám divil, jak mi jeho hra vyhovovala. Vzhledem k tomu, že pak už neprohrál, to nejspíš byla zase ta „hra na hru“ a také to, že to vypadalo, že neumí hrát na leváka. Jinak je to ale špičkový hráč i člověk. Až se divím, že je členem Sparty, kde někdy hrají pěkní exoti. Před zápasem přijde podat ruku, představí se a při hře není slyšet žádná nadávka nebo jiné výjevy. Možná jsem se ho měl zeptat, jestli by k nám nechtěl přestoupit. S Honzou jsme se shodli, že by do týmu zapadl. Tým by omladil, ale se svými 27 lety už to zase není nějaký rozjívený puberťák.

Honza porazil 11ti letého klučinu, který to tedy dost umí. Podle žebříčku mladších žáků je to čtyřka v ČR. Na prvním stole hrál Radek s nejstarším hráčem Sparty (40). Vypadal trochu jako samouk, který s pinčesem začal později.  Radek šel v naprosté pohodě do vedení 2:0 na sety a vypadalo to na jasné vítězství. Jenže pak se také něco zlomilo. Ale ne jako u Honzy v deblu, že by se přestal trefovat. Radek ve třetím setu vedl asi o pět míčků a snažil se ten set rychle dokončit (stejný problém má i Patrik), soupeř dal jedno, dvě prasátka a už to začalo. Radek místo toho, aby se dál věnoval hře, se kterou slavil dosud úspěch a hrál to svoje, tak se soustředil na to, co „zlé“ mu udělal soupeř. Začal se rozčilovat, řvát při každém prasátku a tak se rozhodil (kromě toho, že ten řev rozhodil i nás), že už nebyl schopen vyhrát. To byl druhý aspekt vedoucí k porážce.

Takže místo abychom po první rundě vedli 5:1, k čemuž bylo nakročeno, bylo to jen 4:2 a protože jsem vzápětí byl já bez šance proti uspávači hadů a Radek vycukaný z předchozího zápasu odevzdaně prohrál s mým prvním soupeřem, bylo to rázem 4:4. Radek zápas odchodil protože byl rozhozený a nemohl se nastartovat zpět na bojovnou vlnu z prvních dvou setů prvního utkání.

Já jsem nebyl schopen reagovat při hře s uspávačem hadů na to jeho střídání čopů a nárazů při servisu. Ovšem šok jsem zažil po utkání. Šel jsem mu podat ruku a řekl mu, že je famózní jak střídá čop a náraz. Šokovala mě jeho odpověď: „tohle mi říká hrozně moc soupeřů, ale já si toho vůbec nejsem vědomý. Já to hraju pořád stejně!“. To jsou věci.

Díky Jirkovi a Honzovi (který se už zase začal strefovat) jsme stále drželi naději na dobrý výsledek a vedli ještě 8:7. Jenže Jirka pro mě nečekaně prohrál s nejlepším, já se samoukem a Radek s mladíkem – oba bez šance.

Honza to prostě sám neuhraje. Já jsem asi měl přidat ještě jeden bod a to byl třetí aspekt. Škoda, že nemohl druhý Honza. To bylo zcela jasné vítězství.

SK START Praha C vs. SK SANK Běchovice A       10:8

Na domácí utkání céčka jsme nasadili posilu – Patrika. Předpokládal jsem, že po výborném výkonu minulý týden v Petrovicích bude tahounem týmu. No moc mu to nevyšlo. I v tomto utkání vládla vzácná vyrovnanost ve výsledcích. Patrik, Adam a Ivo to měli shodně 2:2, Radek jim to trochu zkazil – 3:1. Za hosty dělal čtyři body Pavel Vich, který ale ještě před třemi lety hrál 1. třídu a výborně! Podle mě v 6. třídě nemůže prohrát.

Byl jsem v hale, když se hráči chystali na debly (naštěstí alespoň 1:1). Patrik se šel podívat na pálky soupeřů a už to začalo! Tři hráči soupeře měli nějaký sajrajt a Patrik to zase nevydýchal. Podle mě kluci kvůli Patrikově hrůze z tráv a auťáků toho debla prohráli už před prvním míčkem. Měli sice silnější dvojici než Ivo s Adamem, ale rozhodně ne nepřekonatelnou.

Patrik měl smůlu na vylosování, protože začínal právě s Vichem. Jinak Trnda a Adam během utkání připravili pár horkých chvilek. Adam v osmém zápase vedl 2:0 na sety, aby nakonec 2:3 prohrál. Ivo v předposledním zápase za stavu 9:7 pro nás vedl 1:0, prohrával 1:2, srovnal na 2:2 aby v pátém setu prohrál na výhody. Takže celý zápas zachraňoval Adam, ale byly to nervy, jak mi prozradil Radek. Adam zase vedl 2:0 na sety a soupeř srovnal na 2:2. Adam nakonec v infarktové koncovce pátého setu vyhrál 11:9. Soupeř se před tímto zápasem snažil o taktickou variantu v tom, že do posledního singla vystřídal a nasadil hráče z debla s materiálem. Na Adama to naštěstí vliv nemělo.

KK Konstruktiva Praha C vs. SK START Praha D   10:0

O utkání déčka skoro nic nevím. Hráli venku souběžně s béčkem, a jak to dopadlo, mě bylo jasné, když se v průběhu prvních dvouher béčka objevil v hale Ferda, který v zápase na Konstruktivě také hrál. Stejný konečný výsledek, stejný počet setů a skoro stejná minutáž jako v domácím utkání minulý týden.

Vyhlašuji prémii: Dámy a pánové z déčka první bod týmu ocením lahví šampaňského!